Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania. Jak zacząć?

Nauka programowania. Jak zacząć?

Jak zacząć naukę programowania?

Programowanie to nowa elementarna dziedzina wiedzy w XXI wieku… a przynajmniej chcielibyśmy, aby takową się stała. Jednak wymaga to od nas wszystkich akceptacji faktu, że technologie cyfrowe to już nasza codzienność, a rozwój wszelkich gałęzi rynku, nauki, sztuki będzie miała powiązanie z technologiczną śmiałością i umiejętnością wykorzystywania tego typu rozwiązań.

Nauka programowania — co to jest?

Kodowanie dla dzieci zdaje się być nowoczesną formą elementarnej edukacji wpływającej na ogólny wszechstronny, a także ukierunkowany rozwój dziecka. Do niedawna dla poznawania świata i ciągłej możliwości bycia członkiem społeczeństwa była umiejętność pisania i czytania. Teraz, w nowoczesnej strukturze Państw, które ramię w ramię rozwijają technologiczne ulepszenia, ważna zaczyna być także umiejętność komunikacji (obustronnej) z komputerami i innymi inteligentnymi urządzeniami.

Nauka programowania jest właśnie tego typu rozwojem, dla większości dzisiejszych dzieci i nastolatków. Przyciągające mnóstwo zainteresowanych słuchaczy warsztaty programowania dla dzieci Gdańsk to najlepszy przykład tego, że jest ona potrzebna, dla zaspokojenia ich wewnętrznej potrzeby wiedzy i rozwoju. Obecne najmłodsze pokolenie nie chce być już cyfrowymi analfabetami, a wręcz dąży do tego (mniej lub bardziej świadomie), aby czynnie korzystać z możliwości, a nawet samemu je tworzyć, zarówno dla siebie, jak i dla innych. Przykładem jest ogrom hobbystycznych, stworzonych przez dzieci gier, animacji czy filmików. Taki jest rozwój naszego świata i takich trendów nie zatrzymamy, a wręcz nie ma po co, bo są one ważnym elementem cywilizacyjnym.

Aby móc zostać cyfrowym wirtuozem, artystą, a może inżynierem trzeba znać języki, którym możemy komunikować się z maszyną. Takie są właśnie języki programowania. W zależności od ich przeznaczenia mogą brzmieć różnie, czasami bardzo podobnie do komend używanych w codziennym życiu, czasami nieco bardziej skomplikowanie. Jednak wszystkie mają jeden cel. Sprawić, aby człowiek mógł przekazać swoje wyobrażenia na dany temat na monitor komputera / tabletu / smartfona.

Nauka programowania. Czy warto?

Starsi mają często zwyczaj ignorowania lub krytykowania tego, co robi najmłodsze pokolenie. Dlatego dzisiejsi dorośli muszą zrozumieć, że kodowanie dla dzieci nie jest chwilową, głupią modą, tylko potrzebą. Na dodatek jedną z tych, która jeszcze za kilka dekad dotknie nas samych. Możliwości nauczenia się programowania przez dziecko, to możliwości na dalszy rozwój naszego świata, powstanie kolejnych ułatwiających lub ratujących życie opcji, urządzeń czy celów.

Ponadto dla samych młodych entuzjastów cyfrowego rozwoju to także wiele szans. Po pierwsze wysyłając dziecko czy nastolatka na warsztaty programowania, dajemy możliwości poznania szeregu potrzebnych z punktu widzenia dzisiejszych czasów umiejętności, od cyfrowej śmiałości począwszy. Dodatkowo dajemy im możliwość znalezienia się w grupie rówieśników o podobnych zainteresowaniach a często także celach. Ostatecznie zdecydowanie warto wspomnieć o tym, jak niezwykle potrzebni już teraz są młodzi, prężni programiści, których rynek edukacyjny w obecnej formie nie jest w stanie wypuścić w odpowiednich ilościach. Trend ten według prognoz ma się tylko pogłębiać, co oznacza, że nauka programowania dla dzieci może stać się dla nich wyjątkową odpowiedzią na to, co będą robić radością (i niezwykle opłacalnie ?) w przyszłości.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *