Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Kodowanie dla dzieci, czyli nauka komunikacji.

Kodowanie dla dzieci, czyli nauka komunikacji.

Kodowanie dla dzieci, czyli nauka komunikacji.

Kursy programowania dla dzieci w większych i mniejszych miastach przyciągają tłumy chętnych maluchów jak i nie zawsze przekonanych do tej aktywności pozalekcyjnej rodziców. Najczęstszymi słuchaczami nadal są nastolatkowie, którzy sami znaleźli ofertę warsztatów w Internecie, starając się przekonać do nich rodziców. Jednak ta sceptyczność od strony dorosłych jest uzasadniona powszechnymi, wyciętymi sprzed lat mitami i założeniami dotyczącymi tworzenia programów i aplikacji.

Z tego też powodu na stronach internetowych roi się od artykułów próbujących uświadomić rodziców, że kodowanie dla dzieci nie jest wyłącznie modą czy wymysłem rynku, ale rzeczywistą potrzebą społeczną, jak i świetnym rozwiązaniem na zejścia dodatkowe dla dzieci wspomagające ich wszechstronny rozwój.

Dlaczego kodowanie dla dzieci?

My też w tym artykule postaramy się przekonać Was, że programowanie to świetna opcja, ale w oparciu o konkrety, a mianowicie to, jakie korzyści przynosi tego rodzaju nauka w jednej z najważniejszej życiowej kwestii. Komunikacji.

Komunikacja jest podstawą wszystkiego. Nauki, umiejętności społecznych a nawet komplementarnego zaspokajania swoich potrzeb. Zajęcia, których podstawą jest kodowanie dla dzieci, jest właśnie nauką komunikacji. Zarówno dziecka z maszyną, jak i z innymi uczestnikami projektu.

Komunikacja, czyli?

Komunikacja to sposób jaki przekazujemy swoje myśli, pragnienia, pomysły. Jest ona niezbędna w prawidłowym rozwoju psychicznym jak i społecznym. Problemy komunikacyjne wśród dzieci często mają wpływ na reszkę ich życia. Dziecko, które nie umie przekazać swoich potrzeb, pomysłów czy emocji, jest wykluczane z grona rówieśników. A co ma do tego programowanie?

Prowadzone przez nas kursy, kodowanie dla dzieci w Gdańsku oraz innych miastach, to zajęcia mające na celu kształcenie młodych programistów, którzy będą mistrzami w komunikacji z maszyną. Żeby to osiągnąć, dziecko musi najpierw poznać tajniki możliwie najlepszej komunikacji w grupie, między uczestnikami warsztatów. Przekazywane są one w formie grupowych gier, zadań i celów, pobudzających dzieci do działania. W ich czasie nawet najbardziej nieśmiałe czy zamknięte w sobie maluchy odnajdą swoją niszę, gdzie będą pewne swoich racji i umiejętności.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *