Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania dla dzieci i młodzieży online.

Nauka programowania dla dzieci i młodzieży online.

Jesteśmy od kilku dekad na etapie rozwoju społeczeństwa, którego celem jest przeniesienie się w każdy możliwy sposób do bezpiecznej, łatwej w dostępie z każdego miejsca na świecie przestrzeni, gdzie tak naprawdę można zarówno skorzystać z rozrywki, jak i poradzić sobie z obowiązkami życia codziennego. Naturalną koleją rzeczy jest to, że korzystają z tego typu rozwiązań kolejne osoby i pokolenia. Dlatego też nacisk na przeniesieniu edukacji w strefę online, jest coraz mocniejszy, a biorąc pod uwagę obecne zawirowania na świecie, wręcz potrzebny dla spokojnego rozwoju najmłodszych.

Do tej pory wchodziliśmy w edukację poprzez sieć powoli, teraz wiemy, że nadszedł ten idealny czas, dlatego oficjalnie z pełną parą ruszamy! Od tej chwili nasza szkoła to już nie tylko stacjonarne warsztaty programowania w Trójmieście i innych miastach, ale także świetny kurs kodowania przez Internet.

Dla kogo kurs programowania online dla dzieci?

Przede wszystkim dla rodzin, dla których opcja posyłania dziecka na warsztaty stacjonarne nie jest najlepszym rozwiązaniem. Mowa tu głównie o problemach z dojazdami zabierających zbyt dużo czasu czy środków. Programowanie online dla dzieci trafia głównie do rodzin z mniejszych miejscowości. Do kształcenia się jako przyszły, profesjonalny programista wystarczy im komputer i podłączenie do Internetu. Ponadto nie muszą tracić cennego czasu – nie tylko na dojazdy. Nauka programowania dla dzieci przez Internet może być też odpowiedzią na zapotrzebowanie dzieci i młodzieży, które z jakiegoś powodu nie mogą wychodzić na zajęcia w ogóle. Czy to podyktowane chorobą, czy chwilową niedogodnością.

Programowanie i jego nauka przez Internet rozwija w słuchaczach duże pokłady nieraz zachwalanej przez nas technologicznej śmiałości, która jest nieodzowną cechą dobrego programisty. Konieczności instalacji samemu wymaganych gier, programów czy konfiguracja ustawień w pokoju webinarowym może wbrew pozorom bardzo dużo wnieść w informatyczne kształcenie się młodego pokolenia, które z jednej strony urodziło się z tabletem w ręku, a z drugiej często ich umiejętności ograniczają się wyłącznie do prostej obsługi gotowych rozwiązań.

Czy programowanie online i kursy stacjonarne to takie same zajęcia?

Z racji różnic organizacyjnych nie ma możliwości, aby oba rodzaje lekcji były prowadzone w taki sam sposób. Prowadzenie zajęć online wymaga od uczniów nieco więcej zaangażowania i samodyscypliny, by w pełni skupić się na zajęciach siedząc w zaciszu swojego domu. Ponadto w przypadku lekcji online nie możemy wychodzić poza materiały dostępne z poziomu domowego komputera. Jednak nie zmienia to faktu, że nasze doświadczenia wskazały już niejednokrotnie, że słuchacze obu rodzajów kursów, mogą mieć pewność zdobycia dokładnie tego samego, wysokiego poziomu umiejętności.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *