Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Gdańsk

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Gdańsk

Kiedy zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

Dzieciaki chłoną przekazywane im informacje jak gąbka. Od narodzin aż po wiek 20-23 lata ich organizm nastawiony jest na ciągły, intensywny rozwój, zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Ten czas to nasza odpowiedzialność za to, aby dać im to, co najlepsze dla ukształtowania ich jako przyszłego dorosłego człowieka, ze swoimi pasjami, ciekawością świata, rozległą wiedzą. Zajęcia dodatkowe dla dzieci pozwalają im właśnie zanurzyć się w edukacji, która najczęściej idzie innym tropem niż nauka szkolna. Podczas odpowiednio dobranych zajęć, dzieci chłoną wiedzę, często nie zdając sobie z tego sprawy, a po prostu dobrze się bawiąc. Kiedy zapisać na pierwsze? Tutaj pojawiają się różne opinie. Jedne mówią o tym, że dziecku już w momencie pierwszych interakcji ze światem, które nie są wyłącznie potrzebą bliskości i zaspokojeniem podstawowych potrzeb, można urozmaicić czas – stąd zajęcia dla nawet półrocznych dzieci. Druga kategoria wiekowa to okres przedszkolny, czyli dodatkowe zajęcia dla dzieci od lat trzech wzwyż. Mówi się także o tym, że dziecko do 7 roku życia powinno samo odkrywać świat, wyłącznie z udziałem rodziców i najbliższego otoczenia, dlatego znajdziemy grono zwolenników posyłania malucha na zajęcia dodatkowe dla dzieci dopiero, jak zacznie chodzić do szkoły. Kiedy jest więc ten prawidłowy czas? Myślimy, że każdy rodzic znający swoje dziecko powinien określić go sam.

Trójmiasto to olbrzymi obszar, która często wyznacza nurty i trendy w różnych aspektach życia. Pojawia się tu także masa ofert na zajęcia dodatkowe dla dzieci. Gdańsk jako stolica Trójmiasta może poszczycić się kilkoma naprawdę ciekawymi opcjami. Oto one.

Zabawa ze smakiem

No to na początek pójdziemy w stronę mało znanych, ale coraz bardziej cenionych zajęć kulinarnych. Takie kursy pozaszkolne dla dzieci oferujące zabawę gotowanie, to często miejsca, których celem nie jest wyłącznie nauka przygotowania smacznych potraw, ale także możliwości poznania o wiele szerszego materiału. Zajęcia dodatkowe dla dzieci uczące je gotowania, dają im podstawy na temat tego, jak powinny się odżywiać, ale także ogólną wiedzę na temat otaczającego nas świata – często w formie ciekawostek geograficznych, kulturowych czy historycznych dotyczących regionów, z których pochodzi potrawa z zajęć tematycznych. Zajęcia kulinarne to także stawianie na rozwój zmysłów smaku i zapachu, które mają olbrzymi wpływ na kształtowanie się organizmu, a często zostają one pomijane. Gdański Cook & have fun to miejsce, gdzie nasze dziecko może wziąć udział w tego typu warsztatach, które kształcą, kształtują i dają mnóstwo frajdy.

Rozrywka z językiem

To może wróćmy do standardowych propozycji zajęć. Zajęcia językowe dla dzieci, to znany już od wielu lat trend, który ma swoją genezę w ogólne globalizacji i potrzebie porozumiewania się większością świata. Tu prym wiedzie język angielski, który staje się językiem uniwersalnym – międzynarodowym. Potrzeba swobodnego porozumiewania się w języku angielskim jest oczywista już dla kolejnego pokolenia. Natomiast samo poznawanie innych języków to także wyjątkowa okazja na wszechstronny rozwój mózgu dziecka. Zalety wielojęzyczności od najmłodszych lat były już nieraz podkreślane przez pedagogów i psychologów. Wśród nich wymienia się łatwość w nauce, ciekawość świata, lepsze możliwości skupienia się na konkretnym zagadnieniu i techniki pamięciowe. Czy można chcieć więcej? Szkoła Go Global to nasz typ na zajęcia popołudniowe – językowe dla dzieci z Trójmiasta. Ciekawy system wprowadzania wiedzy poprzez styczność z językiem w trakcie różnych zajęć, jak i doświadczenie firmy na pewno są olbrzymim plusem.

Czas wolny na sportowo

Ruch to hasło, o którym powinni pamiętać rodzice dzieciaków niezależnie od ich wieku. Stajemy się społeczeństwem statycznym. Nasza kondycja jest coraz słabsza, jesteśmy narażeni na otyłości i inne choroby cywilizacyjne, takie jak choćby cukrzyca. Jak zapobiegać wizji „zastałego” społeczeństwa? Promując aktywności fizyczne od najmłodszych lat. Gdańska szkoła Pływarek oferuje nie tylko naukę pływania, ale także szereg różnych zajęć sportowych, które mają świetny wpływ na rozwój fizyczny dziecka, zachowanie prawidłowej postawy, czy kondycję umożliwiającą optymalne zdrowie. Oprócz zajęć stricte sportowych możemy odnaleźć tam także lekcje umuzykalniające i uwrażliwiające takie jak zajęcia z baletu, czy gimnastyka artystyczna.

Sztuka dla zmysłów

Zajęcia artystyczne, w szczególności plastyczne to kolejny kierunek, który znajduje dużo chętnych. Dzieci lubią tworzyć. Niezależnie czy mają do tego talent, czy jeszcze go nie odnalazły. Tworzenie rysunków, malunków, zajęcia ceramiczne czy rzeźbiarstwo dają im wiele możliwości. Zajęcia dodatkowe w formie zajęć artystycznych pobudzają w dzieciach kreatywność, mają moc wspomagania rozwoju empatii, działają relaksująco, pozwalają na wyrażenie siebie i przedstawienie efektów swojej pracy innym. Wyrażanie siebie poprzez sztukę rozwija wielokierunkowo, pozwala na ciekawe doświadczenia i poznanie świata. Jakie plastyczne zajęcia dodatkowe dla dzieci w Gdańsku? Centrum Rozwoju Talentów Sztukarium jawi się jako ciekawa opcja dla dzieci i młodzieży chcących zacząć lub kontynuować przygodę ze sztuką.

Ciekawie i przyszłościowo

Nauki ścisłe od wieków uważane są za jedne z najważniejszych. Są one swoistą ilustracją naszego świata, a do tego wspomagają rozwój najmłodszych. Mają niesamowity wpływ na tworzenie się sieci neuronowych w mózgu i wspomagają logiczne i analityczne myślenie. Z tego powodu różnego rodzaju zajęcia dodatkowe dla dzieci często skupiają się na lepszym poznaniu podstaw matematyki, fizyki czy chemii. W XXI wieku wraz z nimi pojawiają się także nauki informatyczne. O ile dla nas – rodziców obsługa komputera była czymś nowym, czego trzeba było się nauczyć od podstaw, o tyle najmłodsze pokolenie uczy się obsługi urządzeń często nawet jeszcze zanim zdobędzie inne, podstawowe umiejętności na ścieżce rozwoju. Idąc tym nurtem, warsztaty programowania dla dzieci stają się jedną z ciekawszych opcji. Podczas tego typu zajęć, wspierany jest rozwój intelektualny i poznawczy dziecka, a także budowane są podstawy relacji społecznych i empatii, poprzez nastawienie na rozwiązywanie problemów i zagadnień w grupach. Zapraszamy na zajęcia kodowania dla dzieci w szkole Zaprogramowani.com. Z ofertą można zapoznać się tutaj.

Dlaczego warto chodzić na zajęcia dodatkowe?

Można wymienić jeszcze wiele innych opcji, które mogą zainteresować dziecko albo nas. Warto pamiętać, że na pewno każda z nich będzie miała swój wpływ na rozwój malucha czy nastolatka, a dobrze dobrane zajęcia mogą stać się czymś niesamowicie ważnym. Patrzmy na zajęcia dodatkowe dla dzieci przez pryzmat tego, jak wielki jest wpływ zdobywania poszczególnych umiejętności na ogólny rozwój.


Komentarze

  1. KOsia

    A ja apeluje żeby dać sobie spokój z szukaniem zajęć dodatkowych dla dzieciaków w wieku 1-3 a nawet do 5 roku życia. Ten czas powinien być spędzany na poznawaniu świata w takich dawkach jakie dziecko samo chce i potrzebuje. Nie można dawać za dużo bodźców, ale i ograniczać je na siłę. Czasami spacer do parku takiemu maluchowi da więcej niż zorganizowane zajęcia. Dzieci rozpoczynają naukę szkolną nie bez powodu w takim a nie innym wieku, dopiero wtedy powinno się zacząć je kształcić dodatkowo

    Odpowiedz


  2. Mar Cin

    Jak zajęcia dodatkowe dla dzieci to tylko takie które są naprawdę dobre i zorganizowane w super sposób. Można znaleźć tanie i ciekawe ale trzeba się trochę naszukać. Wysłałem syna na zajęcia w Waszej szkole i jest naprawdę zadowolony a mój portfel także. Teraz szukam czegoś ciekawego uzupełniającego jego wiedzę o np. naukę chemii, bo się trochę zainteresował także tą dziedziną, może uda mi się także trafić idealnie tak jak do Zaprogramowanych

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *